Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi Gerçekleştirildi...

Aralık 06, 2017

Facebook'ta PaylaşTweetle

5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu Uygulama Yönetmeliğinin 17. Maddesi gereği “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi” 22.11.2017 tarihinde Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü Antalya Şube Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenmiştir.

Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi Gerçekleştirildi

Eğitimde Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü - Antalya Şube Müdürlüğü personellerince 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği, Av ve Yaban Hayvanları Satış Ruhsatlandırılması ve CITES hakkında, Antalya Büyükşehir Belediyesi personellerince ise Hayvan Bakımı ve Sağlığı hakkında eğitim verilmiştir. Ayrıca Yerel Hayvan Koruma Görevlisi adayları, yerel yönetimler ile birlikte Antalya’nın mahalle ve sokaklarındaki sahipsiz ve güçten düşmüş hayvanların beslenmesi ve sağlıkları ile ilgili işbirliği çalışmaları konusunda bilgilendirilmiştir.

Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi Gerçekleştirildi

26 kişilik katılımcı grubunda eğitimde başarılı olanlar ve bunlardan faaliyette bulunmasında sakınca olmayanlar, yapılacak olan ilk İl Hayvanları Koruma Kurulu’nda kimlikleri onaylanarak 1 yıllık görevlerine başlayacaklardır.