Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Köprülü Kanyon Su Sporları Toplantısı Düzenlendi...

Mart 12, 2018

Facebook'ta PaylaşTweetle

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü VI. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Antalya Şube Müdürlüğü sorumluluk ve görev sahasında bulunan Manavgat, Serik ve Sütçüler İlçelerindeki 11 köyü kapsayan (Bozyaka, Karabük, Altınkaya, Gaziler, Ballıbucak, Çaltepe, Yeşilvadi, Değirmenözü, Beydilli, Demirciler ve Hasdümen) Köprülü Kanyon Milli Parkı’nda icra edilen başta rafting olmak üzere su sporları ile alakalı 6 Mart Salı günü Kaymakamlık Toplantı Salonunda toplantı düzenlenmiştir. Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa YİĞİT Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya VI. Bölge Müdürü Rıza KAMİL, Antalya Şube Müdürü İsmail KAYA, Köprülü Kanyon Milli Park Şefi Ercan ÖZCAN, İlçe Jandarma Komutanlığı, Manavgat Turizm Danışma Bürosu yetkilisi, yakındaki yerleşim birimlerinin muhtarları ile birlikte Rafting Kooperatif Başkanlığı katılım göstermiştir.

Köprülü Kanyon Su Sporları Toplantısı Düzenlendi

2017 yılında Bozburun Dağı eteklerindeki yaban hayatı, Akdeniz Ormanları ve Alpin ekosistemleri ile Dünyadaki ve ülkemizdeki önemli doğa koruma alanlarının başında yer alan Köprülü Kanyon Milli Parkı’nı yaklaşık 500.000 kişi ziyaret etmiştir. Toplantı, yine yoğun geçmesi beklenen 2018 Turizm Sezonu öncesinde yapılacak çalışmaları değerlendirmek, bölgede faaliyet gösteren işletmelerin ihtiyaç ve taleplerinin karşılanması maksadıyla işbirliği ve koordinasyonu sağlamak üzere düzenlenmiştir.

Köprülü Kanyon Su Sporları Toplantısı Düzenlendi

Bu sayede yurdumuzda turizm dendiğinde ilk akla gelen deniz, güneş ve kum algısının yanında tabiat sporlarının da bu konuda bir alternatif olması amaçlanmaktadır.

Köprülü Kanyon Su Sporları Toplantısı Düzenlendi