Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Alageyikler Anadolu’ya Yayılıyor...

Nisan 12, 2018

Facebook'ta PaylaşTweetle

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü VI. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Antalya Şube Müdürlüğü Güllükdağı (Termessos) Milli Park Şefliği sınırları içinde bulunan Düzlerçamı Alageyik Üretme İstasyonu’nda üretim çalışmaları devam etmektedir.

Alageyikler Anadolu’ya Yayılıyor 

Dünya’da kalan son yabanıl popülasyona sahip olan bu alanda oluşabilecek yangın, salgın hastalık gibi tehlikelere karşı popülasyonun yurdumuzdaki başka uygun alanlara yedeklenmesi faaliyetleri de sürdürülmektedir. Bu kapsamda 02- 06 Nisan 2018 tarihlerinde yapılan popülasyon yedekleme çalışmalarında 8 adet Alageyik yakalanmıştır. Bu alageyiklerden doku ve kan örnekleri alınarak TÜBİTAK’ a gen çalışmaları maksadıyla gönderilmiştir. 2 adet alageyik boynuna verici takılarak üretim istasyonunun dışına doğal ortamlarına bırakılmıştır. 4 adet alageyik tekrar saha içine bırakılmış, diğer 2 adet alageyik ise yedekleme çalışması kapsamında Muğla Köyceğiz Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’na nakledilmiştir.

Alageyikler Anadolu’ya Yayılıyor

Gelecek nesillerin bize emaneti olan ve Antalya’nın bayrak türü olan Alageyik ile alakalı kurumumuzun özverili çalışmaları devam etmektedir.

Alageyikler Anadolu’ya Yayılıyor

Alageyikler Anadolu’ya Yayılıyor

Alageyikler Anadolu’ya Yayılıyor