Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Kuş Fotoğrafçıları Burdur’da...

Mayıs 09, 2018

Facebook'ta PaylaşTweetle

‘BURDUR’UN EN İYİ KUŞ FOTOĞRAFLARINI ÇEKMEK İÇİN GELİYORLAR’

2006 yılından bu yana her yıl Mayıs ayında kutlanmakta olan “Dünya Göçmen Kuşlar Günü” bir dizi etkinliklerle Burdur’da kutlanacak.

Kuş Fotoğrafçıları Burdur’da

Göller Bölgesinde yer alan Burdur İli birçok sulak alana ve bu sulak alanları kullanan yüzbinlerce kuşa ev sahipliği yapmaktadır. Ülkemizde görülen 484 kuş türünün 285’i Burdur İlinde görülebilmektedir.  Kuş gözlemciliği ve kuş fotoğrafçılığı da son yıllarda ülkemizde de kitlesi giderek artış gösteren bir tabiat turizmi aktivitelerindendir.

Kuş Fotoğrafçıları Burdur’da

2013 yılında Bakanlığımız Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü olarak başlatılan Tabiat Turizmi çalışmaları kapsamında ülkemizdeki tabiat turizmi potansiyelini arttırmaya yönelik hazırlanan Burdur İli Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planı kapsamında; Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü olarak; Ülkemizdeki kuş gözlemcilerinin ve kuş fotoğrafçılarının buluşma platformu olan ve kısaca TRAKUS olarak ifade edilen 5000’in üzerinde üyesi bulunan Türkiye’nin Anonim Kuşları Kuş Gözlem Topluluğu ile birlikte 10-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Dünya Göçmen Kuşlar Günü Etkinliğini kuş fotoğrafçıları, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlarımızla birlikte Burdur’da kutluyoruz.

Kuş Fotoğrafçıları Burdur’da

3 gün devam edecek etkinlik süresince Türkiye’nin farklı illerinde gelen kuş fotoğrafçıları Burdur Gölü, Salda Gölü, Yarışlı Gölü, Karataş Gölü, Bayındır Gölü ve Aziziye Yaylasında en iyi kuş fotoğrafını çekmek için sabahın erken saatlerinde yollara düşecekler.

Kuş Fotoğrafçıları Burdur’da

ETKİNLİK PROGRAMI

11 Mayıs 

:

İlköğretim Öğrencileriyle Dünya Göçmen Kuşlar Günü kutlaması, Kuş Gözlemi ve LİSİNİA Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi Ziyareti

11-12-13 Mayıs

:

3 gün boyunca kuş fotoğrafı çekimleri

11-12 Mayıs

:

Cumhuriyet Meydanında Fotoğraf Sergisi düzenlenecek.

 

Kuş Fotoğrafçıları Burdur’da

 

Kuş Fotoğrafçıları Burdur’da

 

Kuş Fotoğrafçıları Burdur’da