Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Tabiat Emin Ellerde...

Mayıs 11, 2018

Facebook'ta PaylaşTweetle

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında, DKMP VI. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Antalya Şube Müdürlüğü Korkuteli DKMP Şefliği tarafından Yazır Fethi Polat Ortaokulu’nun 5-6-7. sınıflarından 90 öğrenciye eğitim verilmiştir.

Tabiat Emin Ellerde          

Eğitimde biyolojik çeşitliliğin ülkemiz ve insanlık adına önemi hakkında genel bilgilerin yanı sıra Müdürlüğümüz sorumluluk alanında yer alan Milli Park, Tabiat Parkı, Tabiatı Koruma Alanı ve Tabiat Anıtlarına ait endemik ve nesli tehlike altında bulunan türlerin tanıtımı ve korunması hususunda bilgi verilmiştir.  Eğitimde ayrıca öğrencilere promosyon olarak tabiat ve biyolojik çeşitlilik temalı korunan alanların kaynak değerlerini öne çıkaran not defterleri, Türkiye’nin kuşları kartı, tanıtım posterleri, broşürleri dağıtılmıştır.

Tabiat Emin Ellerde

Bizlere eğitim çalışmalarında yardımcı olan okul idarecilerine ve okul öğretmenlerine teşekkür eder, bizleri dinleyen tüm öğrencilerimize eğitim ve öğretim hayatında başarılar dileriz.

Tabiat Emin Ellerde

Tabiat Emin Ellerde

Tabiat Emin Ellerde