Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Yuvaya Dönüş...

Ağustos 01, 2018

Facebook'ta PaylaşTweetle

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü VI. Bölge Müdürlüğü Antalya Şube Müdürlüğüne bağlı Korkuteli DKMP Şefliğince anneleri ölmüş halde bulunan 6 adet leylek yavrusu ile 4 adet angıt ördeği rehabilitasyon sürecinin sonunda Antalya’nın Ulusal Öneme Haiz Sulak Alanı olan Avlan Gölündeki tabii hayatlarına kavuşturuldular.

Yuvaya Dönüş

Tedavileri tamamlanan kuşların tabi yaşama salınması faaliyeti Elmalı Kaymakamı Gürbüz SALTAŞ, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dilek BOĞATİMUR, VI. Bölge Müdürlüğü Avcılık ve Yaban Hayatı Şube Müdürü Necmettin AY, Antalya İl Şube Müdürü V. İsmail KAYA, Korkuteli DKMP Şefi Emre MUTLU, Elmalı İlçesi Avcı Dernekleri, Karamık Köyü Muhtarı Cahit TÜRE ve yöre halkının katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Yuvaya Dönüş

Tabiatın süsü, torunlarımızın emaneti ve ekosistemin denge unsuru olan bu canlıların korunması konusunda katılımcılara kısa bir bilgilendirme yapılmış olup bu tür etkinliklerle halkımızı bilgilendirerek tabiatımızın etkin korunması hedeflenmektedir.

Yuvaya Dönüş

Yuvaya Dönüş