Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Far Avcıları Yakayı Ele Verdi...

Eylül 03, 2018

Facebook'ta PaylaşTweetle

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü VI. Bölge Müdürlüğüne bağlı Burdur Şube Müdürlüğü Av Koruma ve Kontrol ekiplerince sorumluluk sahalarından olan Tefenni İlçesi Beyköy Köyü mevkiinde yapılan denetimler sırasında far avı yaptığı tespit edilen iki kişi yakalandı.

Far Avcıları Yakayı Ele Verdi

27.08.2018 tarihinde DKMP Burdur Şube Müdürlüğü Av Koruma ve Kontrol Ekiplerinin Burdur ili, Tefenni ilçesi, Beyköy Köyü hudutlarında yapmış olduğu denetimde far avı yaptıkları tespit edilen iki kişiye Kara Avcılığı Kanununun Avcılık Belgesi olmadan avlanma, avlanma zamanı dışında avlanma ve avlanma esas ve usullerine aykırı şekilde avlanma( Araç farından yararlanarak ve otomatik tüfek kullanarak) maddelerine uymadıkları için işlem yapılmış olup şahısların kullandıkları otomobil, tüfek ve vurmuş oldukları yaban tavşanına mülkiyetinin kamuya geçirilmesi için el konularak gerekli işlemler başlatılmıştır.

Far Avcıları Yakayı Ele Verdi

Şahıslardan 3.001,00 TL idari para cezası ile 550,00 TL tazminat olmak üzere toplam 3.551,00 TL para cezası talebinde bulunulacaktır.

Far Avcıları Yakayı Ele Verdi