Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Usulsüz Avlanmaya Darbe...

Ekim 02, 2018

Facebook'ta PaylaşTweetle

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü VI. Bölge Müdürlüğüne bağlı Antalya Şube Müdürlüğü  merkez ekipleri; Aksu, Kepez ve Serik ilçelerinde 22-23.09.2018 tarihlerinde gerçekleştirmiş oldukları av koruma kontrol çalışmalarında 18 adet bıldırcın sesi çıkartan kayıt cihazını muhtelif noktalarda toplamış olup 4 belgesiz avcıya da idari işlem yapmışlardır.

Usulsüz Avlanmaya Darbe

DKMP Antalya Şube Müdürlüğü merkez ekipleri rutin olarak gerçekleştirdikleri kontrollerde cumartesi ve pazar günleri Aksu İlçesi Kundu, Kemerağzı, Karaöz ve Aksu Çayı civarı; Kepez İlçesi Duacı, Kirişçiler, Gaziler mevkiileri ile Serik İlçesi Kadriye, Belek, Boğazkent, Gebiz bölgelerinde çeşitli yerlere kurulmuş olan 18 adet bıldırcın sesi çıkartan kayıt cihazlarını özverili çalışmaları sonucunda toplamışlardır.

Usulsüz Avlanmaya Darbe

Kontroller sonucunda avcılık belgesi olmayan 4 kişi hakkında zabıt tutularak kişi başı 625,00 TL olmak üzere toplam 2.500,00 TL idari para cezası uygulanmıştır. Usulsüz avlanma ile mücadele ekiplerimizce 7/24 saat esasına göre özverili çalışmalarımız sürmektedir.   

Usulsüz Avlanmaya Darbe