Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Canlarımıza Can Feda

Nisan 19, 2019

Facebook'ta PaylaşTweetle

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 6. Bölge Müdürlüğüne bağlı Antalya Şube Müdürlüğünce 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları gününde yerel hayvan koruma görevlilerine kartlarını dağıtarak günün anlam ve önemine dikkat çekilmiştir.

Canlarımıza Can Feda

Sokak hayvanları adına bir farkındalık yaratmak için kart dağıtımı özellikle 4 Nisan tarihine denk getirilerek hayvan severlerle Antalya Şube Müdürlüğüne ait toplantı salonunda bir araya gelinmiştir. Antalya Şube Müdürlüğü personellerinden Veteriner Hekim Erol KARACAN tarafından “2010 yılından beri 33 ülkede sokak hayvanlarına dikkat çekmek adına etkinlikler düzenlenmekte ve dünyada toplam 600 Milyon civarında sokak hayvanı olduğu tahmin edilmektedir. Sokak hayvanı diye bir kavramın olmadığı, bu hayvanların beslenmesinin ve sağlık sorunlarının da toplumdaki insanların sorumluluğunda olduğunu ” dile getirilmiştir.

Canlarımıza Can Feda

Kart sahiplerine su ve mama kabının yanında Antalya’nın bayrak türleri olan alageyik ve caretta caretta’nın görsellerini içeren magnetler dağıtılmıştır. Antalya’da sayıları 78’e ulaşan kart sahipleri gönüllülük esası ile canlarımızı koruma adına kurumumuz ve yerel yönetimlerin sokaklardaki milis güçleri gibi çalışacaklarını dile getirdikten sonra toplantı sona ermiştir.