Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

İbradı Sürek Avı

Ağustos 09, 2019

Facebook'ta PaylaşTweetle

Antalya İli İbradı İlçesi Başlar ve Çukurviran Mahalle muhtarlıkları, yaban domuzlarının geceleri tarım arazilerine inip ürünlerin köklerini kazmak, çiğnemek, kırmak ve yemek suretiyle zarar vermesi üzerine Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 6.Bölge Müdürlüğüne bağlı Antalya Şube Müdürlüğüne mücadele maksatlı sürek avı talebinde bulunmuştur.

İbradı Sürek Avı

Söz konusu sürek avı talebi üzerine İbradı İlçe Kaymakamı Mevlana KÜRKCÜ önderliğinde, İbradı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Erkan ÇAKAR ile Altınbeşik Mağarası Milli Park Şefi V. Yasir KARAKUŞ tarafından yapılan incelemeler sonucu yaban domuzu populasyonunun mahalle sakinlerinin tarım arazilerine aşırı zarar verdikleri tespit edilmiş ve mücadele maksatlı sürek avı yapılması Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 6. Bölge Müdürlüğüne bağlı Antalya Şube Müdürlüğünce uygun bulunmuştur.

İbradı Sürek Avı

03.08.2019 tarihinde gerçekleştirilen sürek avı organizasyonunda 7 yasal avcı, 12 sürekçi, av organizasyonun denetlemek ve herhangi bir kazaya sebebiyet vermemek üzere mahalle muhtarları, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden 2 görevli, Altınbeşik Mağarası Milli Parkından 5 görevli katılmış olup ayrıca organizasyon esnasında oluşabilecek herhangi sağlık sorunu ve kazaya karşı İlçe Devlet Hastanesi sağlık ekipleri ve İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri de hazır bulunmuşlardır.

İbradı Sürek Avı

Mücadele maksatlı gerçekleştirilen sürek avı sonunda yemek organizasyonu yapılarak sürek avı ile ilgili istişarelerde bulunulmuş sohbetler edilmiş ve mücadele maksatlı sürek avı herhangi bir kazaya sebebiyet vermeden sonuçlandırılmıştır.

İbradı Sürek Avı

Kurumumuz çiftçilerimizi her daim koruyacak ve bu konularda her türlü çabayı 7/24 saat esasıyla eksiksiz gösterecektir.