Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Antalya'da Yaralı Halde Bulunup Tedavi Edilen 4 Şahin, Doğaya Salındı…

Nisan 30, 2012

 

Antalya'da, yaralı olarak bulunan dört şahin tedavilerinin ardından 18.04.2012 tarihinde doğaya bırakıldı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 6. Bölge Müdürlüğü Antalya Şube Müdürlüğüne bağlı çeşitli şefliklerde görevli personelin saha taramalarında ve duyarlı vatandaşların haber vermeleri sonucunda hasta ve yaralı bulunan şahinlerden dördü doğaya bırakıldı.

 

 

Gerekli tıbbi müdahaleleri Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesinde yapılan şahinlerin Antalya Düzlerçamı Mühendisliği sınırları içerisinde bulunan Kayrak Yangın Gözetleme Kulesi mevkiinde özgürlüklerine bırakılmaları nedeniyle düzenlenen etkinliğe Orman ve Su İşleri 6. Bölge Müdürü Salim Özdemir, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Antalya Şube Müdürü Osman Yöntem. Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Müdürü Nilgün Şeber Kahraman, Veteriner Hekim Aygül Arsun, Merkez Mühendisi Erdem İsmetoğlu, Düzlerçamı Mühendisi Serhat Yıldırım, Veteriner Hekim Erol Karacan, Düzlerçamı Mühendisliği Personeli, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Antalya Şube Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi arasında yapılan protokol gereği yaban hayvanlarından hastalanan, güçsüz kalan ya da yaralı olanların rehabilite edilmeleri için hayvanat bahçesine teslim edilmiş olan 11 kuşun 4'ü tedavi edilmeleri sonucu sağlığına kavuşmuş, 7 sinin tedavisi devam etmekte olup bunlarda tedavilerinin ardından doğaya bırakılacaktır.

Konu ile ilgili internet haberleri:

http://focushaber.com/sahinler-ozgurluge-kanat-cirpti-h-130401

http://www.f5haber.com/antalya/dort-sahin-ozgurluge-kanat-cirpti-haberi-97725/

http://www.haberler.com/dort-sahin-ozgurluge-kanat-cirpti-3548205-haberi/

http://www.gunhaber.com.tr/haber/Dort-sahin-ozgurluge-kanat-cirpti/361509

http://www.sondakika.com/haber-sahinler-dogal-yasama-birakildilar-3549276/

http://www.medya73.com/ozgurluge-kanat-cirptilar-haberi-916878.html

http://www.dha.com.tr/en-son-haber-dort-sahin-ozgurluge-kanat-cirpti-son-dakika-haberleri_300617.html