Skip Navigation LinksAnaSayfa > Haberler

Doğa ve Tarih İç İçe Öğrencilerle El Ele...

Mart 15, 2019

Facebook'ta PaylaşTweetle

Muratpaşa İlçesine bağlı Aldemir Atilla KONUK Anadolu Lisesi öğrencileri Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 6. Bölge Müdürlüğüne bağlı Antalya Şube Müdürlüğü Güllük Dağı (Termessos) Milli Park Şefliği sorumluluk alanında bulunan Termessos Milli Parkını ziyaret etmişlerdir.

Doğa ve Tarih İç İçe Öğrencilerle El Ele

10. Sınıf öğrencileri Damla AKIN ve Neriman ÖZ adlı 2 öğrencinin yürüttükleri Tabii Hayatı Koruma ve Sürdürülebilir Çevre Projesi kapsamında Milli Parkımızı ziyarete gelen öğrencilere Ziyaretçi ve Tanıtım Merkezinde endemik bitki ve hayvanlar hakkında bilgi verilip Milli Park Şefi  Serhat YILDIRIM’ın anlatımıyla bir sunum yapılmıştır. Damla AKIN ve Nermin ÖZ adlı öğrenciler ise Güllük Dağı (Termessos) Milli Parkı hakkında kendi hazırlamış oldukları bilgileri bizlerle paylaşmışlar ve tanıtım merkezi içerisindeki müzeyi gezerek bölgede yaşayan yaban hayvanlarını daha yakından görme fırsatı bulup detaylı bilgi almışlardır.

Doğa ve Tarih İç İçe Öğrencilerle El Ele

Öğrencilerimize dünyada sadece Düzlerçamında saf ırkı bulunan alageyiklerin önemi vurgulanarak anlatılmıştır. Öğrenciler günübirlik kullanım alanımızda piknik yaptıktan sonra Termessos Antik Kentini ziyaret etmişlerdir. Büyük İskender’in Akdeniz Bölgesi’nden geçerken alamadığı tek şehir olarak tarihe geçen ve solimler halkının yaşamış olduğu coğrafyayı görüp ilk günkü gibi korunan ören yerini gezmiş, halkın tarihi hakkında bilgiler edinmiş ve eğlenceli vakitler geçirerek Milli Parkımızdan büyük bir memnuniyetle ayrılmışlardır.